ÖNEMLİ BİLGİLER

KİRALAMA KOŞULLARIMIZ
Fiyatlarımız, TL  para birimi üzerinden olup, KDV dahildir.

Kiralama Süresi
En kısa kiralama süresi 24 saattir.
Toplam 3 saati aşan gecikmelerde CDW (Kasko) dahil tüm gün ücreti alınır.

Uzun Süreli Kiralamalar
Uzun süreli kiralamalar için en az kiralama süresi 30 gündür. Özel fiyat uygulanır. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için (0532) 673 49 72  no lu telefondan AKMAN RENT A CAR ı arıya bilirsiniz.

Tek Yön Kiralama
Aracı teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iadesi durumunda kira süresine bakılmaksızın
Tek Yön Ücreti uygulanır. Tek yön ücret bilgileri için ofisimizi yada 7/24 gsm numaramızı arayabilirsiniz.

Araç Teslim Alma – Araç Bırakma
Ofisimizde mesai saatleri içerisinde araç teslimi ve müşteriden araç alınması ücretsizdir.Mesai saatleri dışında gerçekleşecek araç teslimatlarından ek ücret talep edilmektedir.

Sürücü Belgesi Kullanım Yaşı
Bütün Grup araçlar için en az 20 yaşını, doldurmuş olmak ve 2 yıllık yerli veya uluslararası geçerli ehliyete sahip olmak gerekmektedir.

İlave Sürücü
Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür.Başka kayıt yoksa ve kazanın kaydı olmayan sürücü tarafından yapıldığı tespit edilirse sigortalar geçersiz olur.

Fiyatlara Dahil Olan ve Olmayan Hususlar
Fiyatlara araçların sınırsız kilometre kullanımı, araç bakım giderleri, full kasko ve katma değer vergisi (KDV) dahildir.
Yakıt, köprü, otoyol ücretleri, trafik cezaları ile isteğe bağlı sigortalar (Hırsızlık Sigortası, Lastik, Cam, Far), tek yön ücreti araç teslim etme ve teslim alma ücretleri, bebek koltuğu, navigasyon cihazı gibi ekstra talepler ve Fiyatlara dahil değildir.

Ödeme- Depozit
Kira ücretlerinin ödenmesinde  Vısa, Mastercard kredi kartları kabul edilir. Mail order formu veya nakit olarak depozit alınır.

Trafik Cezaları
Türkiye’deki trafik yasaları gereği hız limitleri aşağıdaki gibidir:
Otoyollarda en çok 120km
Şehirlerarası yollarda 90km
Şehir içlerinde ise 50km hıza izin vermektedir.
Park ederken PARK YASAĞI işaretlerine uyunuz.
Trafik yasalarına uyulmamasından ve kiracının kuralları ihlal etmesi halinde uygulanacak trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir. Araç tesliminden sonra AKMAN RENT A CAR’a ulaşan trafik cezaları kiracıya yansıtılır ve ilgili tutar nakit olarak veya kredi kartı ( mail order ) ile kiracıdan tahsil edilir.
Araçların sürücü kusurları nedeniyle, resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içinde kabul edilir.

Diğer Hizmetler
Yurtiçinde ihtiyaç duyulan Şoförlü Lüks Araç tahsisi ve Transfer talepleriniz için AKMAN RENT A CAR’ı (0252) 382 04 43 veya (0532) 673 49 72 nolu telefondan arayabilirsiniz.

Önemli Not :
Kullanımdan doğabilecek hasarlar, kızaklı teypler, araç üzerinde bulunan ruhsat ,trafik seti, plaka vb gibi iç, dış donanımlarının zarar görmesi sigorta kapsamına girmez. Kaza halinde müşteriden hiç bir ücret talep edilmez ancak müşteriden aracın onarım süresi boyunca serviste kaldığı günlerin ücretleri alınır ve fatura kesilir.Kaza raporlarının 48 saat içinde AKMAN RENT A CAR’a ulaştırılması gerekmektedir, raporlar ulaşmadığı taktirde sigorta devre dışı kalmış olmakla beraber tüm masrafların tahsilatı kiracıdan karşılanmaktadır.
AKMAN RENT A CAR’a ait araçlar, Türkiye’de geçerli yasalar ve sigorta mevzuatı zorunlu ve isteğe bağlı sigortalarla teminat altına alınmıştır. Kiracı için ilave bir prim ödemesi gerektirmeyen zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası ile kazaya karışan AKMAN RENT A CAR aracını kullanan sürücü haricindeki 3. şahısların tedavi giderleri ile maddi hasarları ölüm ve sakatlık giderleri kanun ile çizilmiş limitler dahilinde karşılanır.
AKMAN RENT A CAR zorunlu sigortalar dışında aşağıda belirtilen sigortaları isteğe bağlı olarak müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Kiracı günlük ekstra ücretlerini ödemek ve sözleşmenin ön yüzündeki kabul kutucuğunu imzalamak suretiyle bu bölümde açıklanan teminatlardan yararlanabilir.

Hasar Sorumluluk Sigortası (CDW)
AKMAN Rent A Car’dan kiralanan araçların kullanımı sırasında ortaya çıkabilecek hasarlar ve tüm sorumluluklar kiracıya aittir.( Koltuk deformasyonu, Radyo-Teyp hasarları, v.b.) Hasar sorumluluk sigortası, kiracının kullanımı sonucu doğabilecek maddi zararları teminat altına alır.

Hırsızlık Sigortası (TP)
Kiracı bu sigorta ile kiraladığı aracı çalınmaya karşı teminat altına alır.

Lastik-Cam-Far Sigortası ( TWH )
Kiracı dilerse bu sigorta ile, Kasko Sigorta kapsamına girmeyen, lastik yarılması , camve  far kırılmalarından doğabilecek hasarları teminat altına alır.

Tüm Sigortaların Geçerli Olabilmesi İçin,
*Tüm trafik kanun ve kurallarına uyumak ,
*Kötü kullanım ve tam kusurlu olmamak,
*Aracı alkol ve uyuşturucu etkisi altında kullanmamak,
*Aracı yasal hız sınırlarının dışında kullanmamak,
*Alkol ve trafik raporlarını araç yerinden oynatılmadan almak ve en geç 48 saat içinde AKMAN RENT A CAR’ a ulaştırılması,
*Sürücünün kira sözleşmesine kayıtlı olması,
*Aracı ehliyetsiz sürücülere kullandırmaması gerekmektedir.
Aksi taktirde sigortalar geçersiz sayılacak ve kiracı tüm hasarlardan sorumlu tutulacaktır.
Ayrıca; AKMAN RENT A CAR yetkililerine, yetkili trafik ekiplerine ve yerel kolluk kuvvetlerine yanıltıcı beyanlarda bulunmak ve araçların trafiğe kapalı ve yasak bölgelerde kullanılması ile aşırı yük ve yolcu taşınması sigortaların kendiliğinden iptaline neden olacaktır.
*Kaza sonucu en kısa sürede (0532) 673 49 72 no’lu AKMAN RENT A CAR mobil numaramızı ve  acil servis telefonlarının aranması ve bildirimde bulunulması zorunludur.
* AKMAN RENT A CAR fiyat koşulları ile tarifede belirtilen araç tiplerini önceden haber vermeksizin değiştirme haklarını saklı tutar.